Blázen

    Blázen 0

Tato první karta Velké Arkány v Tarotu varuje před snahou opevnit se za zdí svých vědomostí. Ať už k Vám přijde jakákoli zkušenost. Dejte jí volný průběh a jděte dál. Minulost nechávejte za sebou tak, abyste žili přítomnosti a budoucností. Z počátku to bude pravděpodobně velmi obtížné. Karta Blázen upozorňuje i na naši možnou nevědomost či naivitu a možnou neschopnost dohody.

Blázen nás tedy upozorňuje na to, že se každým krokem, každým okamžikem vzdalujeme své minulosti.  Vzor na jeho oděvu pak hraje barvami čtyř elementů tarotu – je tedy v harmonii se vším, co ho obklopuje. Jeho intuice dosahuje vrcholu. V tomto okamžiku podporuje postavu Blázna celé universum ke skoku do neznáma. V řece života na něj stejně tak jako na nás čeká plno dobrodružství. Tato karta ukazuje, že budeme-li právě teď důvěřovat své intuici, svému pocitu, že vše, co se děje je správné, nemůžeme udělat chybu. Naše jednání může připadat „bláznivě“ všem, kdo se jej budou snažit pochopit svým rozumem.

Naši čistotu, nevinnost a důvěřivost symbolizuje bílá růže v ruce Blázna.

Skalní štíty v pozadí představují cíle, kterých toužíme dosáhnout, ale jejich vrchol je pro nás prozatím v nedohlednu.

Štěkající pes pak symbolizuje nejen možné nebezpečí, ale nabádá k citlivému vnímání toho, co nám říká naše intuice, naše instinkty.