Malá Arkána

Malou Arkánu tvoří 56 karet, rozdělených do čtyř sérií po 14 kartách. Jednotlivé série obsahují deset číselných karet. Tedy od esa po desítku a čtyři Dvorní karty, což jsou král, královna, rytíř a páže.

Karta označená jedničkou je „esem“ nesoucí hlavní znaky celé série.

Karty Malé Arkány jsou zástupci čtyř elementů.

Poháry symbolizují živel Vody a představují znamení Raka, Štíra a Ryby. Odrážejí naše citové záležitosti, lásku, partnerství a domov.

Hole zastupují v Tarotu živel Ohně. Přiřazuje se jim znamení Berana, Lva a Střelce. Jsou vyjádřením naší aktivity, práce a přírody. Symbolizují umění, růst, změnu, tvořivost, vývoj, sílu rozumu, řemeslnou zručnost.

Meče reprezentují živel Vzduchu. Zastupují znamení Blíženců, Váhy a Vodnáře. Odrážejí naše smýšlení, starosti, vědu, náš neklid, problémy, neúspěch, ale i naši vnitřní sílu a energii.

Pentakly, zastupují element Zemně. V Tarotu symbolizují znamení Býka, Panny a Kozoroha. U karet pentaklů se tedy při výkladu dočkáme aktivity, obchodu, peněžnictví.

Karty Malé Arkány velmi dobře poslouží pro dokreslení celkového významu vyloženého výkladu. Tyto karty nám pomohou při řešení konkrétní otázky. Představují detaily ke každému kroku v každém životním cyklu. Umožňují nám rozšířit charakterové vlastnosti Dvorních karet. Tedy Králů, Královen, Rytířů a Pážat.Doplňují význam sousedících karet Velké Arkány u výkladu.

Když se podíváme na karty Velké Arkány jako na velká města na mapě, pak jsou karty Malé Arkány jako cesty, které vedou z jednoho města do druhého.