Velká Arkána

Obecně o Velké Arkáně

Velká Arkána obsahuje 22 karet. Začíná nulou, tedy Tarotovou kartou „Blázen“ a končí 22 Tarotovou kartou „Svět“. Na obrázcích jednotlivých tarotových karet lze nalézt nejen symboliku vztahující se k bájím, ale představují i jaký si pravzor člověka. Proto se tarotové karty Velké Arkány, také nazývají archetypické obrazy. Obrazy, ve kterých je uloženo prvotní vědění lidstva.

Ve výkladu Tarotových karet představuje Velká arkána 22 univerzálních principů, které je možné používat zejména v začátcích studia k jednoduchým tarotovým výkladům sloužícím pro dotyčnou osobu. Ve Velké Arkáně je zobrazeno stádium našeho vývoje.

Velká Arkána ve výkladu Tarotových karet

Velká Arkána ve výkladu Tarotových karet zobrazuje i naše nevědomé duševní procesy, které však mají zásadní vliv na náš život. Je průvodcem na cestě hledání. Odkrývá nám symboly hry osudu. Význam jednotlivých karet je zjevný a přece nám ukazuje pouze „špičku ledovce“.

Pokud se ve vašem karetním výkladu objeví karta Velké arkány označená číslem od nuly do jedenadvaceti, pak se na Vašem osudu podílejí vyšší síly, které nelze ovlivnit. Tyto síly Vám nepřinesou nic zlého, pokud jim spolu porozumíme a budeme jednat v souladu s významem dané karty.